Кваліфікаційний центр
є відокремленим підрозділом  Громадської організації “Енерго-Інноваційний ДніпроХаб” з метою підготовки енергоаудиторів.

О центрі.

У своїй діяльності кваліфікаційний центр керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, іншими актами у сфері кваліфікацій, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, методичними рекомендаціями Національного агентства кваліфікацій.

Наш кваліфікаційний центр здійснює:

  • оцінювання і визнання результатів навчання, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти;

  • присвоєння/підтвердження професійних кваліфікацій;

  • визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах.

Кваліфікаційний центр є уповноваженим Національним агентством кваліфікацій на підставі сертифікату про акредитування. Рішенням Національного агентства кваліфікацій № ___ від ___ __________ 2024 року Центр підготовки енергоаудиторів Громадської організації “Енерго-Інноваційний ДніпроХаб”  акредитований як кваліфікаційний центр, про що внесено запис до Реєстру кваліфікацій за № ____ від ___   __________ 2024 року.

Присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації у Центрі підготовки енергоаудиторів у кваліфікаційному центрі Громадської організації “Енерго-Інноваційний ДніпроХаб” (далі – кваліфікаційний центр) здійснюється за такими професійними кваліфікаціями:

«Енергетичний аудитор будівель»

Енергетичний аудит будівель здійснюється енергоаудитором шляхом оцінки ефективності використання енергії будівлею або групою будівель з метою визначення економічно обґрунтованих можливостей щодо підвищення її рівня енергетичної ефективності.

Методична основа діяльності енергоаудитора визначена в ДСТУ EN 16247-2:2015 та інших національних стандартів, гармонізованих з європейськими стандартами у сфері енергетичного аудиту процесів, в межах, що відповідають меті енергетичного аудиту та його обсягу.

Діяльність за цією професією здійснюється відповідно до Закону України "Про енергетичну ефективність будівель", який визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

Відповідно до цього Закону "енергетичний аудитор будівель (далі – енергоаудитор будівель) - фізична особа, яка має дійсний кваліфікаційний сертифікат, отриманий за результатами проходження сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок".

Для мінімізації можливого ризику заподіяння шкоди замовнику енергоаудитором будівель внаслідок неякісного та/або несвоєчасного виконання покладених на нього функцій і обов’язків або надання недостовірних результатів енергетичного аудиту будівлі, пов'язаних з низькою кваліфікацією енергоаудиторів будівель, цим Законом передбачається необхідність підтвердження кваліфікації енергоаудиторів будівель шляхом проведення їх сертифікації.

Відповідно до статті 9 цього Закону сертифікація осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок, проводиться кваліфікаційними центрами, акредитованими Національним агентством кваліфікацій.

Процедура оцінки відповідності осіб, яким присвоєно/підтверджено/визнано професійну кваліфікацію енергетичного аудитора будівель, за результатами якої приймається рішення щодо видачі або відмови у видачі сертифіката енергетичного аудитора будівель визначається Порядком проведення сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2024 р. № 40. Ця постанова скасовує чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 600 “Про затвердження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 48, ст. 2984).

Зверніть, будь ласка, увагу, що з моменту скасування постанови КМУ №600, всі атестаційні комісії з професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем, більше НЕ МАЮТЬ ЛЕГІТИМНОСТІ!!

В нашому кваліфікаційному центрі діяльність з оцінки професійної кваліфікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок, здійснюється відповідно до:

З цими документами Ви можете ознайомитись натиснувши на відповідну назву документа, наведеного вище.

Інформація про результати професійної сертифікації вноситься кваліфікаційними центрами до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відповідно до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Зверніть,
будь ласка, увагу!

Що відповідно до статті 10 Закону України "Про енергетичну ефективність", до підтвердження кваліфікації допускаються особи, які одночасно відповідають таким вимогам:


  1. Добули відповідну вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня вищої освіти;

  2. Пройшли підготовку (навчання) за відповідним напрямом (будівлі);

  3. Мають досвід роботи не менше ніж три роки у сферах енергетики, енергетичної ефективності, енергозбереження, енергетичного аудиту, сертифікації енергетичної ефективності будівель, будівництва та архітектури або житлово-комунального господарства.

Кваліфікаційна організація відмовляє у видачі кваліфікаційного сертифіката в разі нескладання особою кваліфікаційного іспиту. Особа, якій відмовили у видачі кваліфікаційного сертифіката в разі нескладання нею кваліфікаційного іспиту, має право на проходження повторного підтвердження кваліфікації не раніше ніж через місяць після прийняття рішення про таку відмову.

Оцінювання з присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації проводиться комісією, до якої входять три оцінювачі кваліфікаційного центру. Персональний склад комісії затверджено керівником кваліфікаційного центру. Рівень кваліфікації всіх членів комісії є не нижчим рівня професійної кваліфікації, на присвоєння та/або підтвердження якого претендує здобувач. Кожен член комісії має щонайменше три роки стажу роботи за видом занять (професією) професійної кваліфікації. Під час роботи нашої комісії з оцінювання враховуються принципи неупередженості стосовно здобувачів. Ми не залучаємо до складу оцінювачів персонал Центру підготовки енергоаудиторів, який брав участь у навчанні відповідних здобувачів або має із ними родинні зв’язки. Комісія проводить засідання лише в повному складі.



Строк дії сертифіката енергоаудитора будівель становить п’ять років.

Персональний склад комісії оцінювачів кваліфікаційного центру Громадської організації “Енерго-Інноваційний ДніпроХаб” з присвоєння (підтвердження) професійних кваліфікацій:

 

Юрченко Євгеній Леонідович

Керівник Енерго-інноваційного хабу 

Кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій ННІ ПДАБА УДУНТ, член-кореспондент Академії будівництва України

  • Досвід викладацької діяльності - понад 20 років.
  • Досвід практичної діяльності у сфері енергоаудиту - понад 15 років.
  • Офіційний регіональний представник у Дніпропетровській області, що входить до складу робочої групи по розробці та впровадженню програми зниження споживання енергетичних ресурсів навчальними закладами Міністерства освіти і науки України.
  • Дійсний член ПК 4 «Енергетична паспортизація будівель» ТК 302 “Енергоефективність будівель і споруд” створений Наказом Мінрегіонбуду від 21.07.2011 № 78 «Про створення технічного комітету стандартизації «Енергоефективність будівель і споруд»»
  • Член Робочої групи з розроблення проекту Професійного стандарту енергетичного аудитора будівель за Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 25 жовтня 2022 року № 193


 

Коваль Олена Олександрівна

Менеджер Енерго-інноваційного хабу 

Кандидат технічних наук, с.н.с., доцент кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій ННІ ПДАБА УДУНТ, член-кореспондент Академії будівництва України

  • Досвід викладацької діяльності - понад 20 років.
  • Досвід практичної діяльності у сфері енергоаудиту - понад 15 років.
  • Досвід роботи в сфері енергетичної ефективності будівель, у тому числі енергетичній сертифікації будівель.
  • Організація та керівництво науковими, освітніми проектами.
  • Досвід надання освітніх послуг, а саме професійно-технічної підготовки (підвищення кваліфікації) з робітничих (будівельних) професій за скороченим терміном.
  • Досвід проведення енергетичного аудиту та моніторингу параметрів мікроклімату приміщень
 

Адегов Олександр Валерійович

Менеджер Енерго-інноваційного хабу 

Кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри опалення, вентиляції, кондиціювання та теплогазопостачання ННІ ПДАБА УДУНТ

  • Досвід викладацької діяльності - понад 30 років.
  • Досвід практичної діяльності у сфері енергоаудиту - понад 15 років.
  • Досвід роботи в сфері енергетичної ефективності будівель, у тому числі енергетичній сертифікації будівель.
  • Досвід роботи в сфері проектування систем теплопостачання та газопостачання будівель.
  • Досвід надання освітніх послуг по теплопостачанню, енергетичного удосконалення систем теплопостачання, енергозбереженню та енергоефективності

 

Ляховецька-Токарєва Марина Марківнаа

PR-менеджер Енерго-інноваційного хабу 

Кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри опалення, вентиляції, кондиціювання та теплогазопостачання ННІ ПДАБА УДУНТ

  • Досвід викладацької діяльності - понад 15 років.
  • Досвід практичної діяльності у сфері енергоаудиту - понад 10 років.
  • Досвід роботи в сфері енергетичної ефективності будівель, у тому числі енергетичній сертифікації будівель.
  • Досвід роботи в сфері проектування систем вентиляції, опалення та газопостачання будівель.
  • Досвід надання освітніх послуг, а саме професійно-технічної підготовки (підвищення кваліфікації).
  • Досвід проведення енергетичного аудиту та моніторингу параметрів мікроклімату приміщень.
 

Довгий Святослав Сергійович

Енергоаудитор 

  • Досвід практичної діяльності у сфері енергоаудиту - понад 10 років.
  • Досвід роботи в сфері енергетичної ефективності будівель, у тому числі енергетичній сертифікації будівель.
  • Досвід роботи провідним енергоаудитором.

Перелік документів 

Заява 
про присвоєння
та/або підтвердження

Для проходження процедури присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації здобувач подає, а кваліфікаційний центр приймає заяву про присвоєння та/або підтвердження (далі – заява).

Анкета
Самооцінювання
Кандидата


Ця форма розроблена для проведення самооцінювання осіб, які мають намір присвоєння (підтвердження) професійних кваліфікацій у  Центру підготовки енергоаудиторів 

Інші документи

Здобувач також подає до кваліфікаційного центру інші документи, які дають змогу встановити особу здобувача; попередньо набуті ним компетентності та/або результати навчання.

Перелік документів, необхідних для проходження процедури присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації, визначений Кваліфікаційним центром:

Перелік галузей знань і спеціальностей вищої освіти

які зазначені у Професійному стандарті «Енергетичний аудитор будівель» (розділ ІІІ, п. 1)

14. Електрична інженерія:

  • 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка 
  • 142 Енергетичне машинобудування 
  • 143 Атомна енергетика 
  • 144 Теплоенергетика 
  • 145 Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика

19. Архітектура та будівництво:

  • 191 Архітектура та містобудування 
  • 192 Будівництво та цивільна інженерія 
  • 193 Геодезія та землеустрій
  • 194 Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології

Нормативне забезпечення